
EPSTEIN-BARR VÍRUS (EBV)
„Az Epstein-Barr-vírus minden kategóriájú rejtélyes betegségért felel.”
A JÁRVÁNY AMELYRŐL MINDEDDIG NEM TUDTUNK
Ebből a fejezetből megtudhatod, mikor úti fel a fejét az Epstein-Barr vírus, hogyan terjed, hogyan működik és okoz mindenféle pusztítást a senki által nem ismert stratégiai stádiumokban, és melyek azok a (soha eddig fel nem tárt) lépések, amelyek elpusztíthatják a vírust, és visszaállíthatják az egészségedet.
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS EREDETE ÉS TERJEDÉSE
Bár a két zseniális orvos 1964-ben fedezte fel a vírust, valójában az már az 1900-as évek elején, közel fél évszázaddal korábban kezdte megvetni a lábát. Az EBV eredeti formája – mely még mindig „él és virul” – viszonylag lassan dolgozik, és időskor előtt nem is feltétlenül okoz észrevehető tüneteket – amelyek néha még akkor is csak enyhén károsító hatásúak. Sokakban azonban az EBV az évtizedek során fejlődött, és minden újabb vírusgeneráció egyre nagyobb kihívást jelent.
AZ Epstein-Barr Vírus (EBV) FERTŐZÉS SZAKASZAI

„Az EBV fertőzést követően a vírus a következő szakaszokon megy keresztül a testben:
I. szakasz
-Az EBV szaporodik és megerősíti magát.
II. szakasz
-Mononukleózis formájában jelentkezik.
-Az EBV bejut a fő szerv(ek)be.
III. szakasz
-Az EBV beágyazódik a szervekbe.
-Lupus, pajzsmirigy-problémák és egyéb betegségek alakulhatnak ki.
-Az EBV neurotoxinokat, dermatoxinokat, melléktermékeket és vírusmaradványokat termel.
IV. szakasz
-Az EBV gyulladást okoz a központi idegrendszerben.
-Rejtélyes betegségek alakulnak ki.
II. szakasz
III. szakasz
IV. szakasz
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS 1-es STÁDIUMA
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS 2-es STÁDIUMA
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS 3-as STÁDIUMA
1. Vírusmelléktermék (toxikus hulladék)
Az EBV toxikus hulladékot, azaz vírusmellékterméket választ ki. Ez egyre nagyobb jelentőségre tesz szert, amint a vírus több sejtet növeszt, a terjeszkedő hadserege tovább táplálkozik, és egyre bocsátja ki a mérgező melléktermékeket. Ezt a hulladékanyagot gyakran spirochaetaként (baktériumoknak hitt vírus tokokként) azonosítják, melyek hamis pozitív eredményeket hozhatnak például a Lyme-kór szűrővizsgálatán, és azáltal téves Lyme-kór-diagnózist eredményezhetnek.
2. Vírus tetemek (elpusztult vírussejtek maradványai)
Amikor egy vírussejt elpusztul – ami igen gyakori, hiszen a sejteknek hathetes az életciklusuk -, a visszamaradó tetem maga is toxikus, és tovább mérgezi a testet. Az EBV hadseregének növekedésével ez a probléma is egyre súlyosbodik, és kimerültséget okoz.
3. Neurotoxin (idegrendszert károsító méreganyag)
Az EBV két folyamata során termelt mérgei neurotoxin termelésére képesek – ez azt jelenti, hogy olyan mérget hoznak létre, amely károsítja az idegműködést, és megzavarja az immunrendszeredet. Ezt a speciális méreganyagot a hármas stádium stratégiai időszakaiban bocsátja ki, és ezzel megakadályozza, hogy az immunrendszered ráállhasson a vírusra, és megtámadhassa. Többek között ezek a komoly problémák/betegségek származhatnak abból, ha az EBV befészkeli magát a szerveidbe:
A májfunkciód lelassul, azaz nem, vagy nem megfelelően mossa ki a szervezetedből a méreganyagokat.
Hepatitis C (az EBV készíti elő a talajt a C számára, ezzel tulajdonképpen a betegség elsődleges okozója).
A renyhe májfunkció csökkenti a gyomor sósavtartalmát, és a bélcsatornák kezdenek toxikussá válni. Ennek eredményeképpen néhány ételt nem emésztesz meg teljesen, és ezek romlásnak indulnak a bélcsatornában, ami puffadáshoz és/vagy szoruláshoz vezet.
* Olyan élelmiszerekre leszel érzékeny, amelyek azelőtt soha nem okoztak gondot. Ez történik, amikor a vírus elfogyaszt egy kedvére való élelmiszert, például sajtot, majd olyan anyaggá alakítja azt, amelyet a szervezeted nem ismer fel.
A vírus kivárja, amíg eljön az ő ideje, és a stresszhormonok jelzik neki, hogy különösen sebezhető állapotban vagy – mondjuk azért, mert a két végén égetted a gyertyát, súlyos érzelmi válságon mentél keresztül, vagy olyan fizikai trauma ért, mint például egy autóbaleset -, vagy ráérez, hogy felborult a hormonháztartásod, például terhesség vagy menopauza alatt. Amikor a vírus készen áll a nagy ugrásra, elkezdi kiválasztani a neurotoxint. Ezzel tovább terheli az EBV-melléktermék és vírustetemek által már amúgy is megterhelt szervezetedet. Ez a sok méreg végül stimulálja az immunrendszeredet – és ugyanakkor teljesen meg is zavarja, mert halvány fogalma sincs, hogy honnan jön a méreganyag.
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS 4-es STÁDIUMA
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS TÍPUSAI/CSOPORTJAI
Ahogy korábban már említettem, az Epstein-Barr-vírusnak több mint 60 változata van. Azért ilyen sok, mert az EBV már jóval régebb óta létezik 100 évnél. Emberek generációin mehetett keresztül folytonosan mutálódva, melynek során kifejlődhettek a különböző hibridjei és törzsei. A törzseket 6 csoportba osztjuk a súlyosságok szerint, és csoportonként nagyjából 10 típussal számolhatunk.
Az EBV 1-es számú csoportja a legrégebbi és egyben a legenyhébb. A vírus ezen változatainak általában évekig, sőt akár évtizedekig is eltarthat, amíg egyik stádiumból a következőbe lépnek. A hatását 70-80 éves korodig akár észre sem veszed, és akkor is leginkább csak hátfájásként jelentkezik. Az is előfordulhat, hogy a szerveidben maradnak, és sem hármas, sem a négyes stádiumot nem érik el.
Az EBV 2-es számú csoportja gyorsabban halad át a stádiumokon, mint az 1-es csoport; a tüneteket az 50-es, 60-as éveidben észlelheted. Ezek a típusok részben a pajzsmirigyben maradhatnak, és csak néhány vírussejtet küldenek ki, hogy ezáltal – viszonylag enyhébb – ideggyulladást okozzanak. Ebben a csoportban található az EBV egyetlen típusa, amelyet az orvosok ismernek.
Az EBV 3-as számú csoportja a 2-es számúnál gyorsabban fejlődik, ezért a tünetek már 40 éves kor körül jelentkezhetnek. Ezek a vírusok ráadásul teljes mértékben eljutnak a négyes stádiumig – azaz mind elhagyják a pajzsmirigyet, és az idegekhez csatlakoznak. Az ebbe a csoportba tartozó vírusok többféle megbetegedést okozhatnak, ideértve az ízületi fájdalmat, a kimerültséget, a szívdobogást, a fülzúgást és a szédülést.
Az EBV 4-es számú csoportjának tagjai korán, már 31 évesen észrevehető problémákat okozhatnak. Agresszív idegi ténykedésük tüneteit fibromialgiával, krónikus fáradtság szindrómával, ködös gondolkodással, zavartsággal, szorongással és hangulatingadozásokkal hozzák összefüggésbe – valamint mindennel, amit az 1-3-as csoportok okozhatnak. Ez a csoport továbbá előidézheti a poszttraumás stressz szindróma tüneteit még olyanoknál is, akiket nem ért trauma azon túl, hogy a vírus gyulladást okozott a szervezetükben.
Az EBV 5-ös számú csoportja igen korán, már 20 évesen észrevehető problémákat okoz. Ez a vírusnak egy különösen ronda formája, mert akkor csap le, amikor a fiatal ember éppen arra készül, hogy elindítsa a saját független életét. A 4-es számú csoportra jellemző összes problémát előidézheti, és az olyan negatív érzelmeken „hízik”, mint a félelem és az aggodalom. Az orvosok, akik semmilyen rendellenességet nem találnak, és fiatalnak és egészségesnek tartják ezeket a pácienseket, gyakran a „mindez csak a fejében létezik!” kijelentéssel pszichológushoz küldik a betegeiket, hogy ő győzze meg őket arról, hogy minden, ami konkrétan a testükben történik, nem a valóság. Kivéve persze, ha az adott orvos éppen behódolt a Lyme-kór-trendnek, mert ez esetben a páciens nagy valószínűséggel téves Lyme-diagnózissal távozik.
A legrosszabb típus azonban az EBV 6-os számú csoportja, mely még a kisgyerekekben is súlyos tüneteket okozhat. Az 5-ös számú csoport által okozott csapásokon túl a 6-os csoport tünetei annyira súlyosak, hogy többek között tévesen leukémiaként, vírusos agyhártyagyulladásként vagy lupusként is diagnosztizálhatják. Ráadásul elnyomja az immunrendszert, ami rengetegféle tünetet okozhat, ideértve a kiütéseket, a végtagok gyengeségét és a súlyos idegfájdalmat.
AZ EPSTEIN-BARR-VÍRUS LEKÜZDÉSE - GYÓGYULÁS

GYÓGYÍTÓ ÉLELMISZEREK
Bizonyos gyümölcsök és zöldségek segíthetnek abban, hogy a testedet megtisztítsd az EBV-től, és felgyógyulj a hatásaiból. Nagyon jól teszed, ha a következőket beépíted az étrendedbe (a felsorolás nagyjából követi a fontossági sorrendet). Próbálj naponta legalább háromféle élelmiszert enni ezek közül – minél többet, annál jobb – rotálva, hogy 1-2 héten belül mindegyiket bevidd a szervezetedbe. Figyeljünk arra, hogy az élelmiszerek biogazdaságból, vegyszermentes környezetből származzanak, mert különben a rajtuk, bennük lévő méreganyagok további terhet raknak a szervezetre.
Vad kék áfonya (Vaccinium angustifolium): segít helyreállítani a központi idegrendszert, és kimossa az EBV neurotoxinjait a májból. A vad kék áfonyák segítenek helyreállítani a központi idegrendszert, és kiöblíteni az EBV neurotoxinokat a májból. Ezen kívül segítenek eltávolítani a mérgező nehézfémeket az agyból és a májból, és létfontosságú részei a HMDS -Nehézfém Méregtelenítésnek. A vad kék áfonyák kisebbek, mint a nagyobb, nemesített fajták. (Keresd az USA-ból vagy Kanadából származókat, mivel az európai nem vezeti ki a nehézfémeket az agyból csak a bélrendszerből és a test más részeiből.)
Szárzellerlé: erősíti a sósavat a gyomorban, és biztosítja az ásványi sókat a központi idegrendszer számára. A szárzellerlé a nátrium egy speciális csoportját tartalmazza, amit nátrium klaszter sóknak nevezek, amelyek gátolják az EBV (és más kórokozók) növekedését. A nátrium klaszter sók emellett kötődnek a vírus neurotoxinokhoz, amelyek számos neurológiai egészségügyi problémát okoznak, és biztonságosan eltávolítják őket a testből, így a idegek kevesebb mértékben vannak kitéve az EBV káros neurotoxinjainak. A szárzellerlében található egyedi formájú C-vitamin táplálja az immunrendszert, hogy az keresni és elpusztítani tudja az EBV-t. Ez csak néhány módja annak, ahogy a szárzellerlé segít. További információkért erről a csodálatos gyógyító hatásáról nézd meg a Csodatévő Zeller című könyvet.
Csírák: A csírák magas cinktartalmúak, valamint szelént is tartalmaznak, ami erősíti az immunrendszert az EBV ellen. A gyümölcsökön, leveles zöldeken és zöldségeken élő speciális probiotikumokat „emelkedett mikroorganizmusoknak” vagy „emelkedett biotikumoknak” nevezem. Az emelkedett biotikumok nem tévesztendők össze a talajból származó organizmusokkal és probiotikumokkal. Az emelkedett biotikumok a friss csírákon jelentős különbséget jelentenek, amikor a vitaminok és ásványi anyagok valódi felszívódásáról van szó, hogy azok segíthessenek az EBV elleni küzdelemben és az egész test működésében, szemben azokkal a nehézségekkel, amikkel a legtöbb ember szembesül a tápanyagok felszívódásakor a máj és a bélrendszer problémáival.
Zöld spárga: tisztítja a májat és a lépet, erősíti a hasnyálmirigyet. A zöld spárga fitoanyagokat tartalmaz a szárának és a hegyének külső részén, amelyek visszaszorítják az EBV-t és segítenek megakadályozni annak szaporodását. A spárga emellett csodálatos lúgosító, ami segít bárkinek -akinek savas állapotba került a szervezete az EBV és annak melléktermékei miatt- visszatérni az egészséges állapotba.
Spenót: A friss spenót lúgos környezetet teremt a testben, és könnyen felszívódó mikroelemeket biztosít az idegrendszer számára, ami létfontosságú, mert az EBV a negyedik szakaszban célba veszi az idegrendszert (olvasd el az EBV szakaszairól szóló részleteket az Egészséges Pajzsmirigy című könyvben). A spenót kötődik és eltávolítja a zselészerű EBV hulladékot a májból, ami hozzájárulhat a rejtélyes súlygyarapodáshoz, rejtélyes szívritmuszavarokhoz és más problémákhoz. A spenótot legjobb nyersen fogyasztanod azért, hogy kihasználd az előnyeit.
Koriander: eltávolítja a nehézfémeket, például a higanyt és az ólmot, az EBV kedves élelemforrásait. A friss koriander csodálatosan hat az EBV-re. Létfontosságú szerepe van a mérgező nehézfémek, mint a higanyhoz és az ólomhoz kötődéshez, amelyek táplálják a vírust. Emellett kötődik az EBV neurotoxinokhoz is, amelyek a szervezetedben okozhatnak zsibbadást, fájdalmakat, gyulladást, depressziót, szorongást és még sok mást.
Petrezselyem: hatékonyan távolítja el az EBV-t tápláló sok rezet és alumíniumot. A friss petrezselyem lecsökkeneti a magas réz- és alumíniumszintet a szervezetben, amelyek táplálják az EBV-t és bőrproblémákat okoznak. A petrezselyem speciális ásványi sói kötődnek a testben lévő haszontalan savakhoz, és eltávolítják őket. Ez a lúgosító képesség segít megelőzni és harcolni mindenféle rák ellen – és a rák 98%-át vírus okozza, amely gyakran az EBV.
Fokhagyma: Erőteljes antivirális, vírusölő hatású, amely megöli a vírussal fertőzött sejteket. Emellett antibakteriális is, elpusztítja a streptococcusokat, az EBV segédeit, így csökkenti a húgyúti fertőzéseket, a sinus fertőzéseket és a SIBO kialakulásának lehetőségeit. A fokhagyma segít kiöblíteni a toxikus vírus- és baktériumhulladékokat a nyirokrendszerből. A nyers fokhagyma a leghatékonyabb módja a fokhagyma gyógyító hatásainak kihasználására.
Gyömbér: A gyömbér segít a tápanyagok felszívódásában, beépülésében és enyhíti az EBV-vel kapcsolatos görcsöket. Saját, bioaktív C-vitaminnal rendelkezik, ami szintén erőteljes vírusölő hatást biztosít az EBV ellen. A gyömbér egyik különleges tulajdonsága, hogy segít a testet a reagáló állapotból kimozdítani – ami könnyen megtörténhet, amikor az EBV jelen van – azáltal, hogy megnyugtatja az idegeket és az izmokat. Használj friss gyömbért, amikor csak lehet.
Málna: Nagyszerű teljes testet tisztító étel, gazdag antioxidánsokban, amelyek kifejezetten eltávolítják az EBV melléktermékeit és egyéb vírusos törmeléket a vérkeringésből, lehetővé téve a könnyebb általános tisztítást. A málna emellett hajlamos kötődni és eltávolítani a máj által az EBV hulladék miatt a bélrendszerbe juttatott szennyeződéseket.
Fejes saláta: stimulálja a bélcsatorna perisztaltikus mozgását, és segíti kitisztítani az EBV-t a májból.
Papaya: helyreállítja a központi idegrendszert; erősíti és megújítja a gyomorban a sósavat. Az érett papaya aminosavakat és enzimeket tartalmaz, amelyek kombinációja felfedezetlen szubkémiai fitoanyagokat hoz létre, amelyek visszatartják a vírusokat. C-vitamin tartalma egy anti-EBV titkos fegyver, és segít a máj tisztításában és újjáépítésében. Keresd a mexikói és közép-amerikai papaya fajtát, amely Maradol néven ismert. Ezek a közepes és nagy papayák előnyösebbek a hawaii fajtáknál, amelyek GMO-szennyezést szenvedtek el.
Burgonya: Könnyű, fenntartható formában elérhető glükózforrást biztosít és segít stabilizálni a mellékveséket, táplálja az idegrendszert, helyreállítja az agy glikogénkészletét, valamint vírusölő és antibakteriális hatású.
Kelbimbó: Méregtelenítő hatást fejt ki a májban, kéntartalmú növényi hatóanyagai vírusölő hatásúak.
Kajszibarack: immunrendszer-újjáépítő és vérerősítő hatása van.
Gránátalma: detoxikálja és tisztítja a vért és a májat, ami lehetővé teszi, hogy a nyirokrendszer tisztább maradjon.
Grapefruit: gazdag bioflavon- és kalciumforrásként támogatja az immunrendszert, és kimossa a méreganyagokat a testből.
Fodros kel: gazdag olyan speciális alkaloidákban és nyomelemekben, amelyek segítenek fenntartanunk az immunrendszer erejét, és ezáltal védelmet nyújtanak az EBV-hez hasonlatos vírusok ellen.
Édesburgonya: segít megtisztítani a májat az EBV melléktermékeitől és méreganyagaitól; detoxikál.
Uborka: megerősíti a mirigyeket és a vesét, és kimossa a neurotoxinokat a vérből.
Édeskömény: erős vírusölő vegyületeket tartalmaz az EBV elleni harchoz, erősíti az immunrendszert.
Pink Pitaya: A pink sárkánygyümölcs sokat hozzáad a stagnáló, renyhe máj tisztításához, emellett a máj immunműködését is támogatja.
RÉSZLETES LISTA az ételekről és italokról a könyvekből és rádióadásokból, melyek ajánlottak EBV esetén:
Gyógyító ételek az EBV-hez:
- Aloe vera (napi aloe vera víz segíti az EBV elleni küzdelemben)
- Zöld spárga (egy fitokemikália a héjában gátolja az EBV szaporodását, egy másik fitokemikália pedig visszaszorítja azt)
- Avokádó (eltávolítja az EBV-t)
- Banán (proteázgátlókat tartalmaz, amelyek segíthetnek megállítani a vírusokat)
- Szárzellerlé (létfontosságú az EBV elleni küzdelemben; a vírus nem szereti az ásványi sóit)
- Chaga gomba (elpusztítja az EBV-t a májban és a pajzsmirigyben, és elkezdi kiűzni a pajzsmirigyből)
- Metélőhagyma (különösen előnyös)
- Friss, fiatal kókusz (titkos fegyver az EBV és társ-faktorának, a Streptococcus ellen)
- Bodzavirág (nagyon hasznos a kezelésben)
- Füge (segít megölni a vírust, miközben magába szívja a toxinokat, amelyek táplálják azt – beleértve a nehézfémeket is, és eltávolítja őket a testből)
- Gyömbér (EBV ellenes hatású)
- Lomatium (erős vírusellenes szer)
- Mangó (segít megtisztítani a lépet és a májat)
- Mullein -Molyhos ökörfakkóró- (hatásos gyógyszer)
- Körte (tökéletes az EBV ellen)
- Burgonya (nem táplálja a vírust, és magas az idegrendszer gyulladáscsökkentő L-lizin tartalma)
- Málna (antioxidánsokat tartalmaz, amelyek segítenek eltávolítani az EBV vírus maradványait és toxikus törmelékeit)
- Red root -New Jersey tea- (kezel, és nagyon előnyös a mononucleosis kezelésében)
- Reishi (rendkívül előnyös antivirális tulajdonságai miatt)
- Mandarin (különösen hasznos antivirális tulajdonságai miatt)
- Kakukkfű (elpusztítja a vírust)
- Saláta (tisztítja az EBV-t a nyirokrendszerből)
Gyógyító ételek és táplálékkiegészítők EBV esetén:
- Cink-szulfát (folyékony)
- B-12
- 5-MTHF
- Szelén
- Citromfű
- Édesgyökér -Licorice-
- Spirulina
- Szemvidítófű -Eyebright-
- Aranygyökér -Goldenseal-
- Bíbor kasvirág
- Gyömbér
- Kurkuma
- Kakukkfű
- Oregánó
- Fokhagyma
- Hagyma
Gyógyító ételek a Mononucleosis kezelésére:
- Vad kék áfonya
- Narancs és mandarin
- Papaya
- Gránátalma
- Zöld spárga
- Keresztesvirágú zöldségek
- Uborka
- Leveles zöldek
- Hagyma
- Csírák
- Oregánó, rozmaring, zsálya és kakukkfű
- Macskakarom -Cat’s claw-
- Koriander
- Fokhagyma
- Gyömbér
- Citromfű
- Petrezselyem
- Kurkuma
- Aloe vera
- Chaga gomba
- Friss fiatal kókusz
- Csalánlevél
- Vörös réti (ló)here -Red clover-
Gyógyító ételek a Pajzsmirigy gyógyításához:
- Articsóka (a levelek/héjak húsában található alkaloid vegyületek üzenetet küldenek az immunrendszer specifikus részeinek, hogy megvédjék a pajzsmirigyet a behatolóktól, és gátolják a vírus növekedését)
- Alma (gyulladáscsökkentő a pajzsmirigy számára – amikor a pektin belép az emésztőrendszerbe, fitokemikáliákat szabadít fel, amelyek kötődnek az EBV-hez, megakadályozva a vírussejteket a táplálkozásban és a szaporodásban)
- Zöld spárga (gátolja az EBV növekedését, visszaszorítja a vírust és megakadályozza annak szaporodását)
- Dulse és Kelp (jód tartalmuk antiszeptikus a pajzsmirigy számára és az egyik legerősebb harci mechanizmus a cink-szulfát mellett; a tengeri zöldségekben található ásványi anyagok megállíthatják a vírusfertőzést a pajzsmirigyben, így csökkentve a gyulladást)
- Bazsalikom (fitokemikáliái belépnek a pajzsmirigybe és lassítják az EBV fúró hatását a szövetekben)
- Karfiol (segít a pajzsmirigynek leküzdeni az EBV-t)
- Szárzeller (tisztítja a pajzsmirigyet az EBV toxinoktól)
- Friss, fiatal kókusz (vírusölő, elpusztítja az EBV sejteket)
- Keresztesvirágú zöldségek (kénben gazdagok, amely „szellem” minőséget kölcsönöz a pajzsmirigynek, szűrőhatást hozva létre, megakadályozva a vírus működését)
- Uborkalé (lelassítja, sőt megállítja a friss mononucleosis fertőzést)
- Édeskömény (magas C-vitamin és vírusellenes vegyületekkel harcol az EBV ellen)
- Gyömbér (saját C-vitamin biohasznosulási tulajdonsága erős vírusellenes hatású)
- Mangó (megtisztítja a májat az EBV toxikus hulladékától)
- Dió (fitokemikáliái gátolják az EBV szaporodását a pajzsmirigyben, májban és lépben)
- Hagyma és újhagyma (erős vírusellenesek; kénjük összezavarja és megsemmisíti az EBV-t)
- Papaya (C-vitaminja EBV ellenes)
- Gránátalma (gátolja az EBV-t és más vírusokat)
- Burgonya (erős EBV-ellenes élelmiszer)
- Piros retek (kén tartalma lelassítja az EBV szaporodását)
- Nyers méz, hevítetlen (vírusellenes, cinktartalma révén küzd az EBV ellen)
- Szezámmag (nagyon jól hasznosítható nyomelemek formájában tartalmaz lizin, amely elnyomja az EBV-t)
- Édesgyökér -Licorice- (csillapítja az EBV mononucleosis stádiumát, valamint az EBV második és harmadik szakaszát a test különböző részein, miközben a vírus elpusztul a régi helyén)
- Chaga gomba (megöli az EBV-t, kiűzve azt a pajzsmirigyből és a májból)

GYÓGYNÖVÉNYEK ÉS TÁPLÁLÉK-KIEGÉSZÍTŐK
(A Gyógyító Médium című könyv első kiadásából. A felújított, kibővített változtaban sokkal több táplálék-kiegészítő szerepel, specifikusan az egyes betegségekre.)
A következő (fontossági sorrendben felsorolt) gyógynövények és étrendkiegészítők tovább erősíthetik az immunrendszeredet, és segíthetnek meggyógyulnod a vírus hatásaiból:












Podcast:
EPSTEIN-BARR VÍRUS -Elszabadult az irányítás alól
053. Podcast
A lista hosszú:
– mesterséges illatanyagok
– mérgező fémek
– „halott”, strukturálatlan ivóvíz
– vegyi anyagok
– chemtrailek
– gombaölők
– stressz
…és még sok más.
De van egy közös nevező: a kórokozók. A modern idők során való kórokozó-terhelés az, ami sokanak a tűréshatárig terhelte az egészségét. És ezek a kórokozók virágzanak, ha a szervezetet fémek, mérgek, vagy akár csak rosszul megválasztott ételek gyengítik. Az egyik vezető vírus, amely sok-sok krónikus betegséget okoz, az az Epstein–Barr-vírus (EBV). A Medical Medium információknak köszönhetően vált ismertté, hogy az EBV nemcsak a mononukleózisért felelős, hanem számos más tünetért is, melyek emberek millióit nyomorítják meg, akár tartósan is. Az EBV 100 éve főként a nőket sújtja különböző formákban.
– Lupus
– krónikus fáradtság
– hőhullámok
– pajzsmirigyproblémák
– PCOS
– fibromyalgia
– sclerosis multiplex
– zsibbadás, bizsergés
– fülzúgás
– szédülés
– szorongás
– Lyme-kór
…és még sok más.
Ebben az epizódban megtudhatod:
- Hogyan robbant be az Epstein–Barr-vírus az utóbbi időszakban, és miért tűnnek ezek a tünetek logikátlannak az orvosok számára.
- Miért keverik össze sokan a tüneteket az okkal, holott a valódi kiváltó tényezők mélyebben rejlenek.
- Mielőtt a Medical Medium információi elterjedtek volna, mindenki azt hitte, hogy az EBV csak mononukleózist okoz, pedig ennél sokkal több mindenért felelős.
- Mi történik az EBV első, „lappangó” szakaszában, amikor csak lebeg a véráramban.
- Hogyan képes az EBV „emberfeletti türelemmel kivárni”, míg a szervezet legyengül, és akkor támad.
- Mi történik az EBV 2., 3. és 4. fázisában, és mit kell tudnod ezekről.
- Hogyan gyengíti az immunrendszert például egy árulás, lelki fájdalom, és hogy az EBV ezt miként használja ki.
- Melyik szakaszban alakul ki a mononukleózis.
- Milyen fontos szerepe van az immunrendszernek a vírus elleni küzdelemben.
- Melyek azok az ételek, amelyek táplálják az EBV-t, és miért kell kerülni őket.
- Mi az EBV célja, és hogyan erősítheted meg magad és a tested a vírusos és egyéb kórokozó támadások ellen.
Podcast:
“Az Epstein-Barr vírusról beszélünk. Úgy indul be, mint egy rakéta, akárcsak a Sprit. És megjósoltam, hogy mindenki -az unokatestvére, a harmad-unokatestvére, a nagymamája és a barátja barátjának a barátja- Epstein-Barr tünetekkel fog jelentkezni. Neurológiai tünetekkel, de az orvosnak, a barátoknak és a családnak ez nem logikus. Inkább látszólag logikátlan. De pontosan ez az, amit az Epstein-Barr csinál. Megtöri az emberek önbizalmát, és még annál is többet. Kapaszkodj meg a kapaszkodóba, mert beszélnünk kell, és fel kell szállnunk az Epstein-Barr buszra.
Több mint 100 év zűrzavar. Így van. Zűrzavar. Emberek eltévedve. Teljesen összezavarodva, hogy mivel állnak szemben. Az orvosok nem tudják, mi a probléma. Az emberek tünetektől, állapotoktól, mindenféle betegségtől szenvednek. És senkinek sincs fogalma semmiről. Az Epstein-Barr az egyik uralkodója az emberek fájdalmának és szenvedésének, mivel nincs megértés, nincs elérhető információ. Senki sem tudta, hogy az Epstein-Barr ennyi problémát okoz. Ehelyett az embereket arra kondicionálták és tanították, hogy egy tünetet vagy állapotot magát tekintsenek problémának. Nincs gyökérok, nincs megértés, mi okozza a gondot. Teljes rejtély. Rejtélyes krónikus betegségek mindenhol. Megtanulsz egy nevet, egy állapot nevét, egy diagnózist, egy betegséget, és aztán ezt a nevet hallgatod, és azt gondolod, ez a baj. Nem azt, hogy az Epstein-Barr áll mindez mögött és okozza az egészet. És valójában a végén mindig az Epstein-Barr az, nem az állapot neve. Valaki azt mondja neked, hogy fibromyalgiád van, de valójában Epstein-Barr. Valaki azt mondja, hogy Hashimoto-thyreoiditised van, de valójában Epstein-Barr. Valaki azt mondja, hogy szklerózis multiplexed van, de valójában Epstein-Barr. És akkor itt egy újabb: valaki azt mondja, hogy hosszú COVID, de valójában Epstein-Barr. Ezt a játékot egész nap játszhatnánk. Autoimmun, krónikus fáradtság, Lyme-kór, Epstein-Barr.
A Medical Medium információi előtt mindenki azt hitte, hogy az Epstein-Barr csak mononukleózist okoz. Elkapod a monót. Egy kis rossz közérzet, egy kis fáradtság, talán enyhe láz. Egy kicsit fáradtnak érzed magad, egy kis ködös agy. Monód van, ennyi. És el fog múlni. Továbblépsz az életeddel, és soha többé nem gondolsz rá. És mint sok ember, egyszerűen éled az életed. Továbblépsz. Iskolába jársz, találkozol valakivel, megházasodsz, talán gyerekeid lesznek, talán nem. Csak éled az életed. Csinálod a dolgod. Építed a karriered. Aztán egy nap reggel felébredsz, és puff -beteg vagy, és nem tudod, miért, és itt az idő orvost keresni. És lehet, hogy az az orvos éppen a pajzsmirigyedre fókuszál. A pajzsmirigyedet nézi, és azt hiszi, hogy ott van a probléma. Talán csomók vannak, ciszták, talán pajzsmirigyrák. Talán csak Hashimoto-thyreoiditis, talán alulműködés, Graves, túlműködés, az egész.
Na és mi van? Epstein-Barr. És lehet, hogy az az orvos épp a szaporító szervrendszeredre fókuszál -petefészekciszták- Epstein-Barr. És tegyük fel, egy reggel felébredsz, kikelsz az ágyból, és már a földön is vagy, mert forog a szoba. Úgy érezted, mintha a gravitáció húzna lefelé. Szédülsz. Elmész az orvoshoz. Azt mondják, szédülésed van, de valójában mi is az? Epstein-Barr. És lehet, hogy valaki olyan vagy, akinek hallásproblémái vannak. Elkezded hallani a csengést a füledben. Eleinte halk volt, aztán hangosabb lett, majd szakaszos, aztán állandó. Elmész az orvoshoz. Az orvos azt mondja, fülzúgásod van. De valójában? Epstein-Barr.
Ismét: ha elkapod az Epstein-Barrt, egy kezdeti nyugalmi időszakon megy keresztül, amikor a véráramban lebeg, és alig csinál mást, mint hogy lassan replikálja magát, hogy növelje a számát. Ez az az időszak, amikor az Epstein-Barr türelmesen vár, arra vár, hogy kiváltódjon, arra, hogy az immunrendszered legyengüljön, hogy alkalma legyen támadást indítani, hogy aktívabb fertőzéssé fejlődjön. Talán akkoriban vitamin- és ásványianyag-hiányban szenvedsz. Talán cinkhiányos vagy. Szinte mindenki az. Talán B12-vitamin-hiányos vagy. Szinte mindenki az. Talán épp egy stresszes időszakon mész keresztül, küzdesz valamivel. Talán valaminek ki vagy téve és ez által vagy legyengítve. És mi van, ha olyan valaki vagy, akit épp elárultak? Az árulás nagy dolog. Nagyon legyengíti az immunrendszert. Felpörgeti a mellékveséket, adrenalint szabadítva fel. Rengeteg pánik és félelem jelenik meg. Az, hogy őt elárulták, hátba szúrták, lerombolja az immunrendszert. Kapcsolatok megszakadása hatalmas lehetőség az Epstein-Barr számára, hogy belopakodjon, kialakítson egy fertőzést, meggyökerezzen a szervekben, otthont teremtsen magának, egy kellemes fészket, mert az immunrendszer el van foglalva. Mivel van elfoglalva az immunrendszer eleve? Amikor elárulnak minket, küzdünk, hátba szúrtak minket, kapcsolatban vagy barátságban problémán megyünk keresztül, ahol sérülve érezzük magunkat, félreértve, nem hallgatnak meg minket, vagy csak csalódtunk. Nem alszunk olyan jól. Az alvásunk nem erőteljes. Nem pihentető. Éjszaka felébredünk. A problémákon gondolkodunk. Túl sokáig fennmaradunk, gondolkodunk és aggódunk. Nagyon korán ébredünk, mert nem vagyunk nyugodtak.
Az immunsejtjeink nem regenerálódnak elég gyorsan. Valójában elhasználódnak. Hiányossá válnak. Nem kapják meg a szükséges pihenést. És az agyunk zárlatot kap. A problémákon gondolkodik. Az agyunk vezetékei keresztbe kapcsolódnak. Olyan értelemben, hogy a neuronok gyorsan tüzelnek. Az agy hőmérséklete megemelkedik. És miközben aludni próbálunk, az agyunk a szokásosnál melegebb. Egész nap az agyunk melegebb a normálisnál, ha elárulnak vagy valamilyen érzelmi küzdelmen megyünk keresztül. És amikor az agyunk ilyen forró, és az elektromos impulzusok ilyen intenzívek, az agysejtek „megsülnek”. A neuronok stresszbe kerülnek. A neurotranszmitter vegyületek kiégnek. Az immunsejtek pedig elszenvedik ennek a hatását. És amikor az agy zárlatot kap, üzeneteket küld a mellékveséknek. Harcolj vagy menekülj. Probléma van. Nyugtalanság, békétlenség, nincs nyugalom. A mellékvesék elárasztják a testet. Adrenalint szabadítanak fel, és ez az adrenalin gyötri az immunsejteket. Az immunsejtek megperzselődnek, megégnek az adrenalintól. És ha az árulás csillapodik, és béke van egy időre, a háború épp nem zajlik, a kapcsolat kezd helyrejönni, lehet, hogy éppen időben történik ahhoz, hogy az immunsejtek regenerálódjanak, az adrenalin lecsillapodjon, az agyhőmérséklet lecsökkenjen, a neurotranszmitter vegyületek újraépüljenek, és akkor boldogok vagyunk. Újra boldogok. Aztán történik valami más. Talán valaki megcsalja a másikat. Talán nagy félreértés van. Nem oldódik meg. Vissza a harc vagy menekülés állapotába. Vissza az egészbe, újra.
De ez már a második, harmadik vagy negyedik alkalom. És egy kis alvás már nem regenerálja eléggé az embert. Egy kis ez vagy az -étel- már nem állítja helyre elég gyorsan. És akkor kezdenek megbetegedni, és azt kérdezik: „Mi történik?”
Az Epstein-Barr vírus lényege, hogy embertelen türelemmel rendelkezik. Várhat, ülhet ott és embertelenül türelmes lehet.
Az 1. szakasz az, amikor megerősíti magát. Lehetőségre vár, és mindenféle különböző tényezők apránként kikezdik az embert, elbillentik az egyensúlyt. Az egyensúly megbillen, mígnem egy nap az a türelmes Epstein-Barr, amely ott várt és ült a testben, elindul, és elérkezünk
a 2. szakaszhoz, az Epstein-Barr 2. stádiumához -amikor az Epstein-Barr vírus kihívás elé akar állítani, szembe akar szállni az immunrendszereddel, lázadást indít, elszabadul, és minden szempontból kihívást jelent számodra. Mert ekkor az Epstein-Barr először mutatkozik meg azzal, amit az orvosok mononukleózisnak neveznek. Egészségügyi szakemberek, orvosok világszerte nem tudják, hogy a mononukleózis az Epstein-Barr vírus második szakasza. Ők csak úgy gondolják, hogy az mononukleózis, és azt mondják, hogy fertőző. A „csókolózós betegség”. Szóval vigyázni kell. Kerülni kell a testnedveket. Ne csókolj meg senkit. De amit nem tudnak, az az, hogy még ha a mono el is múlt, és tiszta egészségügyi állapotot kapsz, az orvosok nem aggódnak -még akkor is átadhatod valakinek a monót, csak már nem monó formájában. Hanem Epstein-Barr formájában. Ez azt jelenti, hogy bármilyen formában, a testnedvek át tudják vinni az Epstein-Barr vírust a másik emberbe. De a mononukleózis szakaszában, a második szakaszban a tested immunrendszere háborút indít a vírus ellen. Azonosító sejteket küld, hogy megjelölje a vírusos sejteket, egy hormon elhelyezésével rajtuk vagy körülöttük, amit a mellékveséid bocsátanak ki, és amit a májad dolgoz fel és aktivál, hogy a vírusos sejteket ellenségként, betolakodóként jelölje meg. Ezután katonasejteket küld, hogy felkutassák és elpusztítsák a megjelölt vírusos sejteket. Ez az erőteljes immunrendszer, ami benned van, a tiéd. Az immunrendszered dolgozik érted, védelmedre kel.
Hogy mennyire súlyos a mononukleózis, az attól függ és változó, hogy mi történik az adott személlyel.
Milyen hatások érték? Dohányzik? Elektromos cigarettát használ? Alkoholt iszik? Használ rekreációs drogokat? Szed orvos által felírt gyógyszereket? Stressz alatt áll? Toxikus nehézfémeknek van kitéve, illatanyagoknak, nátrium-glutamátnak, koffeinfüggőségnek? Ezek mind szerepet játszanak. És aztán ott van a vírus típusa is. Epstein-Barr vírus, de milyen törzs? És milyen ételeket eszel? Az Epstein-Barr imádja a kedvenc ételeit. Eszel tojást minden nap? Tejtermékeket fogyasztasz? Eszel glutént? Az Epstein-Barr eredeti vírustörzseit régen tojásban tenyésztették. Titkosított orvosi kutatások és tudományos projektek Epstein-Barr vírusokat neveltek laboratóriumokban tojásban. Nyers tojásban. Szóval ha tojást eszel, és egy agresszív Epstein-Barr törzsed van, akkor az táplálkozni fog abból a tojásból, és megváltoztatja a betegséged lefolyását, a tüneteid változatát, hogy magasabb lázad lesz, erősebb fájdalmak, rosszabb állapot, bedagadt torok. Egyeseknél enyhe monó van, nem kell szteroidot szedniük. Másoknál annyira súlyos, hogy erős szteroidokra van szükségük. Sokszor a monóval együtt jön egy streptococcus-fertőzés, torokgyulladás és monó egyszerre.
A mononukleózis 2. szakaszában, amikor az immunrendszered felülkerekedik a víruson, legyőzi, a vírus egy része, ami még él, menekül. Menekül a szervek felé. A máj, a lép felé veszi az irányt. Menedéket keres. Aztán nyugalmi állapotba kerül. Néhány búvóhely lehet a szaporító szervrendszer. Más búvóhely lehet például a hasnyálmirigy. Aztán lecsillapodik minden, kezdesz jobban lenni. Túl vagy a monón. Már a végső szakaszban vagy. Újra éled az életed. Tényleg mész helyekre, csinálsz dolgokat. Már nem is gondolsz a monóra. Úton vagy. Évek telhetnek el, és minden rendben. Aztán az immunrendszered legyengül, és az Epstein-Barr újra kihasználja a helyzetet.
Ekkor következik be az Epstein-Barr 3. stádiuma. A vírus éveken át rejtőzködött, a szervekben tanyázott, fészkelt, nyugalmi állapotban volt, de elkezdett újra töltődni, újraépülni. Várja azt az egy pillanatot -amikor valamilyen expozíció/kitettség, kiváltó ok, vagy bármi legyengíti az immunrendszered és akkor támad. Megindul. Az Epstein-Barr megpróbálja megtalálni a pajzsmirigyet. Ha megtalálja, hozzákapcsolódik a pajzsmirigy szövetéhez, és elkezd beágyazódni. Ez az a pont, amikor nőknél és férfiaknál is felállítják a pajzsmirigy-alulműködés diagnózisát. De nem csak alulműködés -bármilyen pajzsmirigyprobléma kialakulhat. Ha valakinek bármilyen pajzsmirigyproblémája van, az már az Epstein-Barr 3. szakaszában van. És ha valakinek pajzsmirigyproblémája van más tünetekkel együtt, több különböző diagnosztizált állapottal, az azt jelenti, hogy az Epstein-Barr elérte a 4. stádiumot, de még mindig megvannak a 3. stádiumú problémák, például a pajzsmirigy-zavar.
Beszéljünk most az Epstein-Barr 4. stádiumáról.
Az Epstein-Barr vírus végső célja az, hogy néhány vírusrészecskéje túljusson a pajzsmirigyen, és begyullassza a központi idegrendszert. Ez akkor történhet meg, amikor az immunrendszered az évek során eléggé meggyengül. Ekkor gyullad be a központi idegrendszer. Az idegek, a bolygóideg, a rekeszideg, más idegek a testben begyulladnak az Epstein-Barr által termelt neurotoxinoktól. Az Epstein-Barr 4. stádiuma akkor van, amikor az idegrendszer másképp sérül: zsibbadás, bizsergés, különféle izomrángások és görcsök, fájdalom az egész testben. Ilyenkor az idegsejtek allergiássá válnak a neurotoxinokra. A 4. stádiumú Epstein-Barr nagyon nehéz lehet sok ember számára. Vannak, akik egész életükben együtt élnek vele. Annyi módon támadja meg az idegeket, hogy zavarodottságot okoz, sok orvosi vizitet, rengeteg rejtélyes krónikus betegséget. Általában ilyen esetekben az illetőt lupusszal diagnosztizálják. Vagy szklerózis multiplexszel, fibromyalgiával vagy akár Lyme-kórral. Pedig valójában ez az Epstein-Barr 4. stádiuma.
Az Epstein-Barr egyre terjed. Egyre több embernél jelentkeznek tünetek és állapotok miatta. De a megfelelő információval és az Epstein-Barr megértésével valójában túl lehet jutni rajta, keresztül lehet menni ezen, magad mögött hagyhatod, és meg is gyógyulhatsz.
Az orvosok most már tesztelik az Epstein-Barr vírust, és kezdik összekapcsolni a szálakat a Medical Medium információknak köszönhetően -ez volt az első, ami arról beszélt, hogyan okoz az Epstein-Barr neurológiai tüneteket, és hogy ez nem csak a monóra korlátozódik, amikor valaki fáradtnak vagy kimerültnek érzi magát -ez ennél sokkal több: valójában neurológiai tünetek, pontosan olyanok, mint az Epstein-Barr 4. stádiumában. Most az orvosok elkezdték összekötni a pontokat, és valóban előrelépést jelentenek azzal, hogy legalább tesztelnek Epstein-Barr-ra, de még mindig van mit megérteni, például a protokollokat és azt, hogyan lehet meggyógyulni Epstein-Barr-ból, és ez a legfontosabb. Megtalálhatod, hogyan gyógyulj, és többet is megtudhatsz az Epstein-Barr-ról a Medical Medium könyvsorozatban.
Ez egy lelassítás, egy vírus-eltávolítás. Hívjuk a seriffet. Kiűzzük ezt a kórt a városból. Elpusztítjuk ezt a vírust, és kihangosítva szólítjuk meg. Ne szomorkodj. Áldott vagy. Tudod, miért vagy rosszul. Aki kétségbe vonja a szenvedésed, az … meg. Egy agy-csavarás. Évtizedek zavarodott orvos-gurui. Vannak emberek, akikkel elhitették, hogy ne törődjenek vele, mert talán a fájdalmuk nem is létezik igazán. De ez nem igaz. A fájdalmuk valós volt, és létezett. És veled mi a helyzet? A te fájdalmad valós volt, vagy csak évekkel később jött be az életedbe? Majdnem őrületbe kergetett? A legutóbbi tüneted végleg eldöntötte a dolgot? Azt mondták, hogy te vagy a hibás? Vagy az utolsó étkezésed? Az egészséged egy játéknak tűnt? Küldj magadnak egy képeslapot, amin ez áll: „Hé, haladok előre. Kiszállok. Kiszállok az útjából, miközben nap mint nap szégyenít meg. Többé nem bujkálok, vírus. Gyere elő. Gyere elő, akárhol is vagy. És kérlek, játsszunk. Hagyj engem. Semmi sem fog megállítani abban, hogy túllépjek a mentális gyötrelmen és a tüneteken, amiket adtál nekem, vírus. Itt az idő, hogy tanuljak és gyógyuljak. Itt az idő, hogy túljussak ezen a megpróbáltatáson. Itt az idő, hogy szembeszálljak ezzel a vírussal, és elpusztítsam a túlélési esélyeit.”