Övsömör vírus

Több mint 30 féle övsömör létezik, vannak kiütéses és kiütés nélküli fajtái.
Tünetek és kapcsolódó állapotok:

• Neuropátia
• Nyelvfájdalom
• Állkapocsfájdalom
• Íny- és fogfájdalom
• Befagyott váll
• Fájdalom a fej hátsó részén
• Állkapocsízületi problémák (TMJ)
• Háromosztatú idegzsába
• Néhány fajta migrén
• Sokféle nyakfájdalom
• Pustulák/kiütések
• Fekélyes vastagbélgyulladás
• Égő érzések
• Pangó, lelassult máj
• Néhány autoimmun betegség
.

– a vastagbélgyulladás, az állkapocsízületi szindróma, a diabéteszes neuropátia és egyéb betegségek valódi oka –

„Az övsömör vírus a felelős több millió ember rejtélyes tüneteiért.”
„Az orvosok számára az övsömör nyilvánvaló, egyszerű eset. Van egy páciensed a nagykönyvben leírt kiütéssel, az oldalán vagy a hátán jelentkező idegfájdalommal, és passz, készen is vagyunk!
Ha ez igaz lenne, erre a fejezetre nem lenne szükség.
Az igazság azonban az, hogy az övsömörvírus a felelős több millió ember rejtélyes tüneteiért a bőrgyógyászokat megzavaró kiütésektől kezdve az olyan neurológiai tünetekig, mint a szurkáló érzések, a bizsergés, az égető fájdalom, a görcsök, a krónikus migrén, a fejfájások és még sokáig sorolhatnám. Az övsömör különböző alfajai felelnek a Bell-féle bénulásért, a diabéteszes idegfájdalomért, a vastagbélgyulladásért, az állkapocsízületi szindrómáért, a Lyme-kórért és még a félrediagnosztizált SM-ért is.
Az övsömör lázzal, fejfájással, kiütéssel, ízületi fájdalommal, izomfájdalommal, nyaki fájdalommal, éles vagy égető idegfájdalommal, szívdobogással és egyéb kellemetlen tünetekkel járó betegség. Az első övsömörtörzsek a 20. század beköszöntével születtek meg. Az orvosok szerint az övsömört a herpeszvírusok családjába tartozó úgynevezett herpes zoster vírus okozza. És ez így is van -eddig igaz.
Amit azonban az orvosok nem tudnak, az az, hogy az övsömörvírusnak nem csak egyetlen, hanem valójában 31 különböző típusa létezik. Ez fontos, mert az egyes övsömörvírus-típusok más-más tüneteket okoznak. És azért is lényeges, mert az orvosok a legtöbb övsömöresetnél nem ismerik fel, hogy az adott állapot is a vírusfertőzés eredménye. Az egyik agresszívebb típusú övsömör okozza például a Lyme-kór tüneteit… az orvosok azonban még mindig úgy hiszik, hogy a Lyme-kórt baktériumok okozzák. (A Lyme-kórról még lesz szó a 16. fejezetben.)
Ebben a fejezetben megnézzük azt a 15 övsömörvírus-típust, amelyek a leggyakrabban okoznak tüneteket, és amelyeket szinte mindig helytelenül kezelnek – néha immunszupresszív szerekkel, szteroidokkal és antibiotikummal, amelyek a beteg életminőségét ronthatják. Leírom az övsömör tüneteit, hogy hogyan terjed a vírus és mi indítja be, az egyes övsömöralfajok egyedi tulajdonságait, és azt, hogy hogyan lehet a leghatékonyabban kezelni az övsömör két nagy típusát – azt, amelyik kiütéseket okoz, és azt, amelyik nem -, hogy bármelyik vírus támadjon is meg, be tudd azonosítani és le tudd küzdeni, és újra egészséges életet élhess.
ÖVSÖMÖR-TÜNETEK
 
Azt, hogy övsömörtől szenvedsz, jelezheti láz és hidegrázás, fejfájás vagy migrénes rohamok, különböző fájdalmak, viszketés, bizsergés, illetve kiütések és/vagy gennyes pattanások.
Az orvosok szerint az utolsó két tünet – a kiütés és a gennyes pattanás- mindig megjelenik övsömör esetén. Ez azonban pusztán a herpes zoster-vírus egyik típusának klasszikus leírása. Ha a betegen szokatlan területeken jelentkeznek pattanások és hólyagos kiütések, az orvosok gyakran nem is gondolnak övsömörre. Ez gyakori diagnosztikai hiba. 7 övsömörtörzs igenis okoz kiütést valahol a testen, csak nem mindig várható helyen.
A 8 másik törzs pedig nem okoz kiütést. Ha tehát az övsömör legtöbb tünetét tapasztalod, de a bőrödön nem jelentkezik tünet, és az orvosod nem jön rá, hogy mi okozza a betegségedet, akkor jó eséllyel egy nem kiütéses övsömörvírusnak vagy az áldozata.
AZ ÖVSÖMÖR TERJEDÉSE ES KIVÁLTÓ OKAI
 
Ahogyan a herpesz családba tartozó vírusok bármelyikét, az övsömört is sokféleképpen el lehet kapni. Elkaphatod az édesanyádtól még a méhében, fertőzött transzfúziós vérrel, testnedvekkel érintkezve… és még úgy is, hogy az étteremben, ahol ebédelsz, a szakács éppen elvágta az ujját!
 
A bárányhimlő mítosza
Az orvostársadalom jelenlegi meggyőződésével ellentétben nem kapod el az övsömört azért, mert már voltál bárányhimlős. Az orvosod talán azt mondja, hogy ha voltál bárányhimlős, akkor előbb-utóbb elkapod az övsömört is. Ez nem így van. A bárányhimlőben és az övsömörben egyedül az a közös, hogy mindkettő a herpesz családba tartozó olyan vírus, amely kiütést okozhat. A bárányhimlő és az övsömör a herpeszvírus két teljesen különböző faja. Alapvetően semmi közük sincs egymáshoz.
De miért mondják, hogy az övsömör a bárányhimlőhöz köthető, ha nem így van? Ez azon téves információk iskolapéldája, amelyeket azért fogadtunk el valamikor, mert logikusan hangzottak, majd addig hajtogattuk, amíg belénk vésődött.
Szunnyadó állapot és a kiváltó okok

Ha elkaptad az övsömört, vagy hordozod a vírust, valószínűleg hosszú ideig nem is tudsz róla. Jó eséllyel legalább 10 évig, de akár 50 évig vagy tovább is hordozhatod, mielőtt kitörne rajtad a betegség.
A vírus elrejtőzik valamelyik szervedben – általában a májadban ahol az immunrendszered nem fedezheti fel. Ott várja ki a megfelelő pillanatot, amíg aztán egy traumás fizikai vagy érzelmi esemény legyengít és/vagy olyan környezetet biztosít, amelyben a vírus megerősödik. Akár az is elegendő kiváltó ok lehet, ha pénzügyi nyomás alá kerülsz, vagy összetöri valaki a szívedet.
Ha különösen erős immunrendszerrel rendelkezel és/vagy olyan életet élsz, hogy távol tudod tartani magadtól az övsömört kiváltó okokat, a vírus szunnyadó állapotban maradhat akár egész életedben úgy, hogy soha nem okoz észrevehető károkat.
Ugyanakkor, ha az immunrendszered kicsit ingatag, a vírus elhagyhatja a rejtekhelyét, és kisebb portyákra indulhat a testedben addig is, amíg valamilyen kiváltó oknak köszönhetően valóban kitör.
Általában a gerincoszlop alsó részébe vonul, és az ülőidegben okoz gyulladást. Ha hát időszakosan meg-megjelenő fájdalmat észlelsz a hátad alsó részén, amely aztán minden nyilvánvaló ok nélkül elmúlik, lehetséges, hogy az övsömörvírus utazgatásait érzed a májad és a gerincoszlopod között.
Mind a kisebb, mind a nagyobb övsömörtámadások ellen a megelőzés a legjobb stratégia – vagyis kerüld az olyan helyzeteket, amelyek felbátoríthatják a vírust annyira, hogy kitörjön az addigi szunnyadó állapotából.

KIÜTÉSES ÖVSÖMÖR TÍPUSOK

Az övsömörnek 7 olyan törzse van, amely kiütéseket okoz.

Míg az ennek köszönhető gennyes pattanások csúnyák és fájdalmasak, ha könnyen észrevehető helyen vannak, és az orvosod összefüggésbe hozza őket az övsömör standard változatával, bizonyos értelemben áldásnak is tekintheted őket – a kiütések miatt ugyanis valószínűbb, hogy az orvos legalább felismeri, hogy övsömöröd van, és nem tekinti az állapotodat idiopátiásnak, azaz ismeretlen eredetűnek. Bizonyos övsömörkiütéseket azonban az elhelyezkedésük vagy mintázatuk miatt nem ismernek fel az orvosok.
Ez a 7 törzs igen hasonló tünetekkel jelentkezik. Alapvetően az általuk okozott kiütések típusai és előfordulási helyei szerint különböztetjük meg őket.

 

1. Klasszikus övsömör
A kiütések a mellkastól a lábfejekig bárhol előfordulhatnak. Idetartozhat egy-egy kiütés a hát alsó részén vagy a fenék felső részéhez közel, és az is, amikor a test egyik vagy másik oldalán jelennek meg a kiütések, illetve az egyik vagy a másik lábon (de nem mindkettőn). Ezt a változatot lehet látni a televízióban is bizonyos hirdetésekben, és ez az, amelyet (helytelenül) a bárányhimlővel hoznak összefüggésbe. Ez messze a leggyakrabban előforduló övsömörtörzs – és az orvosok abban a tévhitben élnek, hogy ez az egyetlen.
2. A felsőtesten jelentkező övsömör
A kiütések a mellkastól felfelé jelentkeznek – például a mellkas felső részén, a vállon vagy a nyakon -, de a karokon nem. Kinézetre ezek a kiütések állnak a legközelebb a leggyakoribb övsömörfajtához.
3. Mindkét karon jelentkező övsömör
A kiütések kizárólag a két karon és a két kézen jelentkeznek. A kiütés mintázata is eltérő – foltos és kisebb-nagyobb, néha egymástól távol elhelyezkedő gennyes pattanások láthatók rajta.
4. Egy karon jelentkező övsömör
A kiütések csak az egyik karon jelennek meg. Bármelyiken előjöhetnek de mindkettőn egyszerre nem. Ennek a kiütésnek is eltérő a mintázata – foltos és kisebb-nagyobb, egymástól távol elhelyezkedő gennyes pattanások láthatók rajta.
5. Fejen jelentkező övsömör
A kiütések kizárólag a fej tetején és oldalán jelennek meg. Ezek a pattanások kisebbek a már említett törzsek pattanásainál, és mintha kis „szarvuk” lenne a tetejükön. Az orvosok ezt gyakran – tévesen-egyfajta gombafertőzésként diagnosztizálják, és gombaölő vagy szteroid tartalmú krémmel kezelik.
6. Mindkét lábon jelentkező övsömör
Kiütések jelennek meg mindkét lábon, de sehol máshol. A standard övsömörtől eltérő a kinézetük – a kísérő gennyes pattanások már-már csillagképekre emlékeztetnek.
7. Vaginális területen jelentkező övsömör
Ez a törzs csak nőknél fordul elő; a vaginához közel, de azon kívül – például a végbél és a vagina között, a fenék alján, a lábak találkozásánál – jelennek meg kiütések. Ez a törzs külön említést érdemel, mert az orvosok gyakran összetévesztik a szexuális úton terjedő herpeszvírussal.. amivel felesleges érzelmi szenvedést okoznak több tízezer nő életében. Alapvetően úgy lehet megkülönböztetni a két betegséget, hogy ez az övsömörvírus komoly fájdalommal jár, míg a nemi herpesz – azaz a herpesz simplex 2 vagy HSV-2 – általában kevésbé fájdalmas. Ez az övsömörvírus ráadásul olyan gennyes pattanásokat hoz létre, amelyek viszonylag elterjedten jelennek meg a genitáliák és/vagy a fenék alsó részének környékén, míg a HSV-2 pattanásai hajlamosak kis területen tömörülni.
Az övsömör neurotoxinja
Az övsömörrel kapcsolatban az az egyik téves elképzelés, hogy a vírus közvetlenül a kiütés alatt rejtőzik. Ez soha nem így van. A vírus sokkal mélyebben van – ott helyezkedik el, ahol a leghatékonyabban tudja gyulladásba hozni az idegrendszeredet.
A vírus azonban neurotoxint bocsát ki, és ebben a 7 törzsben a vírus által kibocsátott méreg kijut a perifériás idegekre és a bőrre. Ez a méreganyag okozza az övsömört jellemző viszkető, érzékeny piros kiütéseket és gennyes pattanásokat.
Bár a törzsek mind a bőrben, mind jóval alatta elég fájdalmas idegi sérülést okoznak, gyakorlatilag mégis ezeket kell az övsömör enyhébb formáinak tekintenünk. Ha erős az immunrendszered, és nem teszel semmit amivel megerősíted a vírust, a tested magától is képes kilábalni az övsömörből.

KIÜTÉS NÉLKÜLI ÖVSÖMÖR TÍPUSOK

Míg ezt az orvosok egyáltalán nem tudják, az övsömör vírusnak 8 olyan törzse létezik, amely jellegzetesen nem okoz kiütést.
Amint már említettem, az első 7 törzs kiütései egy méreg vagy neurotoxin eredményei, amelyet a vírus termel, miközben kifelé haladva belép a perifériás idegekbe és a bőrbe.
Az a 8 törzs is termel neurotoxint, amelyik nem okoz kiütést. Ezekben az esetekben azonban a méreg nem jut el a kis perifériás idegekbe és a bőrbe, hanem befelé haladva a nagyobb idegek felé veszi az irányt. Ezeket az idegeket a vírus már addig is károsította, a neurotoxin azonban még jobban begyullasztja őket, és ezáltal még inkább megterheli az immunrendszert.
Ha ilyen, kiütést nem okozó fajta van a szervezetedben, sokkal inkább számíthatsz belső fájdalmakra és idegi sérülésre, mint a kiütéseket okozó törzsek esetében. Továbbá úgy fogod érzékelni a tüneteket, hogy azoknak nem lesz külső jele, ami alapján az orvos tudhatná, hogy az övsömörvírus okozza a gyulladásodat. Ezért aztán azzal bocsát majd el, hogy fantomfájdalmat érzel, megvádol, hogy képzelődsz, és ajánl egy pszichiátert.
Már ha szerencséd van.
Az is elfordulhat ugyanis, hogy az orvos hisz neked, és segíteni próbál – a leghagyományosabb kezelési módszerektől azonban valószínűleg csak rosszabbodik az állapotod.
Az orvos úgy gondolhatja például, hogy az immunrendszered valamely testrészedet betolakodónak nézte, ezért támadni kezdte, és te ettől szenvedsz. Kezelésképpen tehát felírhat neked egy-két immunszupresszív szert vagy szteroidot, hogy enyhítse a támadás hevességét. Ahogyan azonban korábban már volt róla szó, az immunrendszered nemcsak hogy ártatlan és nem tett semmi rosszat, hanem ő az egyetlen védelmed a baj valódi forrása ellen. Ennélfogva az immunrendszeredet legyengítő gyógyszerek lehetőséget nyújtanak az övsömörvírus számára, hogy tovább szaporodjon és sokkal jobban megerősödjön.
A helyzet ennél is rosszabb lehet, ha az orvos úgy véli, hogy baktériumfertőzésed van, és antibiotikumot ír fel, amivel kettős csapást mér az egészségedre: egyrészt gyengíti az immunrendszeredet, másrészt erősíti az övsömörvírust.
Ha megismered annak a 8 övsömörtörzsnek a tulajdonságait, amelyek nem okoznak kiütést, védekezhetsz az ilyen katasztrófák ellen.
1. Neuralgiás vagy idegzsábás övsömör (diabéteszes neuropátia)
Az idegzsábás övsömört – mely elsősorban az alsó végtagokat támadja meg, így a lábban és a lábfejben okoz idegfájdalmat, zsibbadást és/vagy égető érzést -gyakran nevezik diabéteszes neuropátiának, és tévesen a cukorbetegség egyik szövődményének tekintik. Ezt a hatalmas orvosi mítoszt meg kell semmisíteni. Az, amit a beteg érez, nem neuropátiás fájdalom, ami az orvosok meggyőződése szerint annak a jele, hogy az idegek egy bizonyos területen elhaltak. Ez a fájdalom neuralgiás, tehát az idegek gyulladását jelzi.
A helyzet mindenesetre az, hogy a cukorbetegség és az úgynevezett diabéteszes neuropátia között semmiféle összefüggés nincs. (Sőt, az esetek 50 százalékában ez az övsömörtípus olyan pácienseknél fordul elő, akik nem cukorbetegek.) Az orvosok azonban nem tudják, hogy két egymástól független problémával állnak szemben, ezért vagy semmit nem tesznek, vagy még több gyógyszerrel próbálják kezelni az idegi tüneteket – amitől a vírus csak erősödik.
2. Őrjítő viszketéssel járó övsömör
Ez a vírus olyan folyamatosan vándorló viszketést okoz, amit nem lehet megvakarni. Ennek az az oka, hogy jóval a bőr alatt húzódó idegeket irritál,amelyeket nem érhetünk el az ujjunkkal. Égető érzés nem kíséri, tehát nem kifejezetten fájdalmas; mégis őrjítő lehet a folyton tomboló viszketés, amit lehetetlen enyhíteni. Ha a vírust gyenge immunrendszer és/vagy egyéb kiváltó okok is erősítik, a súlyos viszketés megfoszthat attól, hogy rendesen kialudd magad éjszaka, dolgoz, vagy bármilyen szempontból normális életet élj.
3. Vaginális övsömör
Ez a vírus csak nőkre hat. Mélyen a vagina falába fúródva okoz gyulladást az ottani idegekben. A hólyagba és a végbélbe jutva további borzalmaknak teszi ki az áldozatait azzal, hogy kínzásnak is beillő égető érzést kelt.
Ha az orvos nem küld el azzal, hogy ,,mindez csak a fejedben létezik”, általában megint csak téves diagnózist fogsz kapni, és a „hormonális egyensúly felborulására” hormonokat ír fel neked. Mivel az övsömörvírusnak a hormonok táplálékot jelentenek, ezzel a szörnyű helyzet horrorisztikussá fokozódik. Sok nő szenvedett már komolyan a vírusnak ettől a változatától – és eleddig az orvosok nem foglalkoztak vele.
4. Vastagbélgyulladást okozó övsömör
Az orvosok nem tudják, hogy szinte minden esetben ez a vírus felel a vastagbélgyulladás kialakulásáért, mely a vastagbél belső falában súlyos gyulladást és vérzést okozó betegség. A vastagbélgyulladás tünetei közé tartoznak: fájdalom a belekben, véres széklet, gyengeség és súlyvesztés.
A vastagbélgyulladás mindig is rejtélyes betegség volt, és az marad mindaddig, amíg az orvosi kutatások fel nem tárják az övsömör ezen változatát. Még senki nem tud róla! Az emberiségnek ebben az esetben is 3-4 évtizedet kell még várnia az igazságra.
Mindeközben az orvosok általában az immunrendszer elnyomásával próbálják kezelni a vastagbélgyulladást, vagy, ami még rosszabb, antibiotikummal, amitől a vírus erősödik. A szteroidok átmenetileg enyhíthetik a vastagbélgyulladást, de mivel ezek a szerek nem közvetlenül az övsömörre hatnak, a javulás általában nem tartós.
5. A karban és a lábban égető érzést okozó övsömör
Ez a vírus égető fájdalmat okoz a karban és a lábban. A kart vagy a lábat megtámadó kiütést okozó törzsektől eltérően ennek a törzsnek az esetében az idegi gyulladás és égető érzés jóval a bőr alatt jelentkezik, ezért sem rámutatni, sem enyhíteni nem tudod.
És mivel kiütés nem jelentkezik, hogy leleplezze az övsömörvírust, az orvosok hajlamosak nem megfelelő gyógyszerezés mellett dönteni, ami csak ront a helyzeten.
6. A szájon jelentkező övsömör, az állkapocsízületi szindróma és a Bell-féle bénulás
Ez a vírus az íny és/vagy az állkapocs területén támad. Ez felel továbbá a Bell-féle bénulásért (fontos arcidegek vírusos gyulladása) és az állkapocsízületi szindrómáért (melyet a háromosztatú ideg gyulladása és fájdalmas állapota okoz). Gyakran diagnosztizálják tévesen fogproblémaként, ami felesleges gyökérkezeléshez vezet. Ez a fogászati beavatkozás nemcsak hogy nem segít, hanem az e miatt adott gyógyszerek még gyengítik is az immunrendszert, ami lehetővé teszi, hogy a vírus tovább erősödjön.
A száj gyötrelmes vírusfertőzéses állapota évekig eltarthat.
7. Befagyott váll szindróma
Ez a vírus a vállban húzódó idegeket roncsolja, és ezzel egy hónaptól akár egy évig is húzódó „lefagyást” okoz.
Ezt az állapotot gyakran tévesztik össze a fertőző nyáktömlőgyulladással, és kezelik antibiotikummal… ami csak arra jó, hogy erősítse a vírust. Néha még szükségtelen műtétre is sor kerülhet, mivel az orvosok nem tudják, hogy az övsömör húzódik a betegség hátterében.
8. „Tüzelő test” övsömör
Ettől a vírustól úgy érzed, hogy minden egyes testrészed – egymással párhuzamosan és csillapíthatatlanul – lángol. A vírus úgy működik, hogy keres egy központi idegdúcot mélyen az idegrendszerben, és ott neurotoxint választ ki, amely aztán szétterjed a testben, és mindenütt gyulladást okoz az idegekben. Mondanom sem kell, hogy ez mérhetetlen szorongást és félelmet generál… ezek a negatív érzelmek pedig mellékvesehormonokat termelnek, amelyek tovább táplálják és erősítik a vírust.
Különösen szörnyű, de szerencsére ritka fajtája ez az övsömörnek. Ne feledd, hogy a test mindig képes a gyógyulásra- még ezzel a nagyon ritka változattal szemben is.

AZ ÖVSÖMÖR GYÓGYÍTÁSA

Az övsömör bármelyik fajtája fájdalmas és stresszes állapotot hoz létre. Akár kiütéses, akár nem kiütéses változattal állsz szemben, őrjítő lehet.
Szerencsére egyszerű és nagyon hatásos gyógymóddal kezelhető. Ha nap mint nap rendületlenül betartod a következőkben leírt tanácsokat, visszaküldheted a vírust szunnyadó, és ennélfogva lényegében ártalmatlan állapotába.
Hogy ehhez mennyi időre lesz szükség, az számtalan tényező függvénye – mennyi ideje van a vírus a szervezetedben; egészséges vagy olyan toxikus környezetben élsz-e, amely folyamatosan táplálja a vírust; és hogy az immunrendszeredet gyengítették-e már nem megfelelő gyógyszeres kezeléssel. Nagy általánosságban elmondható, hogy a gyógyulás folyamata minimum 3 hónaptól másfél évig terjedhet.
Vigyáz magadra és az immunrendszeredre: táplálkozz helyesen, mozogj és aludj eleget! További segítségért pedig olvasd el a végleges gyógyulásról szóló Negyedik részt.
 
Gyógyító élelmiszerek
Bizonyos élelmiszerek csodálatosan segítik a test gyógyulását mind a kiütéses, mind a nem kiütéses övsömörfajtákkal szemben. Támadják a különböző vírustörzseket, támogatják a test gyógyulását a neurotoxin „lerohanásaival” szemben, élénkítik az immunrendszert, gyógyítják az idegeket, stimulálják azok felépülését, csillapítják a bőr gyulladását és méregtelenítik a szervezetet. A gyógyulás érdekében ezeknek az élelmiszereknek a fogyasztására érdemes összpontosítanod: vadon termő kék áfonya, kókuszdió, papája, piros alma, körte, articsóka, banán, édesburgonya, spenót, spárga, fejes saláta (a leveles mélyzöld vagy piros változatok), zöldbab és avokádó.

Gyógyító Ételek Övsömör Vírus esetén

Az orvosi világban az övsömör vírus felnyitott és bezárt ügynek tűnik. Van egy beteged tankönyvbe illő kiütésekkel, idegfájdalommal az oldalán vagy a hátánál, és ez minden. Az igazság az, hogy az övsömör vírus felelős emberek millióinak rejtélyes tüneteiért, a bőrgyógyászokat összezavaró kiütésektől a neurológiai tünetekig, úgymint a rángatózás, bizsergés, égés, görcsök, krónikus migrén, fejfájás és még sok más. Az övsömör vírus fajták felelősek Bell-féle bénulásáért, a befagyott váll szindrómáért, diabéteszes idegfájdalomért, vastagbélgyulladásért, az égő hüvelyi érzésért, és más területeken lévő égő érzésért, az állkapocsízületi-gyulladásért, a Lyme -kórért, az ülőidegfájdalomért és még a félrediagnosztizált sclerosis multiplex-ért is.
Amit az orvosok még nem tudnak az az, hogy nem csak egy típusú övsömör vírus létezik, hanem több mint 30 fajta. Ez azért fontos, mert a különböző típusú övsömör vírusok különböző tüneteket okoznak. Ez azért is fontos, mert az orvosi közösségek még az övsömörös esetek többségét sem ismerik el vírus okozta betegségnek.
Például bármelyik agresszívabb övsömör vírus fajta Lyme -kór tüneteket okozhat, de az orvosok jelenleg úgy vélik, hogy a Lyme -kórt baktériumok okozzák.
 
Ahhoz, hogy megértsük, hogyan működik a övsömör vírus a szervezetben, a különböző típusú övsömör vírusok, és hogyan lehet meggyógyulni, nézd meg az övsömör vírussal foglalkozó fejezetet a Gyógyító Médium könyvben is.

Bizonyos élelmiszerek nagymértékben segíthetik a szervezetet a övsömör vírus fajtákból való gyógyulásában akár okoznak kiütéseket akár nem. Segíthetnek különféle módokon, a vírus különböző törzseinek megtámadásával, támogatva a szervezetet a neurotoxin fellángolásokból való felépülésben, erősítve az immunrendszert, gyógyítva az idegeket és stimulálva az idegek növekedését, nyugtatva a gyulladt bőrt és méregtelenítve a testet.

Az alábbiakban 12 olyan ételt találsz, amelyek segítenek az övsömör vírus gyógyításában. Fogyaszd őket naponta vagy a lehető leggyakrabban.
 
SZÁRZELLERLÉ: Nátrium-alcsoportja, amelyet én „nátrium klaszter-sónak” nevezek, gátolja az övsömör (és más kórokozók) növekedését. A nátrium-klaszter sók a vírusos neurotoxinokhoz is kötődnek, amelyek sok neurológiai egészségügyi problémáért felelősek, és biztonságosan kivezetik őket a szervezetből, így az idegek kevésbé vannak kitéve az övsömör károsító neurotoxinokjainak. A szárzellerlében található C-vitamin egyedülálló formája táplálja az immunrendszert, így az képes felkutatni és elpusztítani az övsömör vírust. Ez csak néhány mód annak azok közül ahogy a szárzellerlé segít. Hihetetlen gyógyító tulajdonságairól bővebben a Csodatévő Zeller könyvben olvashatsz.
 
VAD KÉK ÁFONYA: (USA, Kandada) Segít helyreállítani a központi idegrendszert, és kiöblíti az övsömör vírus neurotoxinjait a májból. Emellett segít eltávolítani a mérgező nehézfémeket az agyból és a májból, amelyekkel az övsömör vírus táplálkozik, majd neurotoxinokat termel, amelyek számos tünetet és állapotot okoznak. A vad kék áfonya a HMD- Nehézfém Méregtelentés létfontosságú része. 
A vad kék áfonya kisebb, mint nagyobb, nemesített unokatestvére (ami nem vezeti ki a nehézfémeket).

PAPAYA: Aminosavjai és enzimjei együttesen felfedezetlen fitokémiai anyagokat hoznak létre, amelyek taszítják a vírusokat. C-vitamin tartalma vírusellenes, ami egy titkos fegyver, és segít a máj megtisztításában és újjáépítésében is ott, ahol az övsömör vírus táborozik. A papaya szintén helyreállítja a központi idegrendszert a vírusos neurotoxin károsodásból, ami kritikus fontosságú az övsömör okozta tünetek vagy állapotok szempontjából. Keresd a Maradol néven ismert mexikói és közép-amerikai papaya fajtát. Ezek a közepes és nagy méretű papayák előnyösebbek a hawaii fajtáknál, amelyek GMO-szennyeződést szenvedtek
.

ALMA: Kiüríti a vírusokat a bélrendszerből és a májból. Ahogy az almából származó pektin áthalad a beleken, összegyűjti és megszabadítja a szervezetet a vírusoktól és más mikrobáktól, például baktériumoktól, élesztőtől és penésztől. Válassz piros héjú almát a legtöbb tápanyag érdekében.
 
KÖRTE: élénkíti és táplálja a májat, miközben megtisztítja és kipurgálja az övsömör vírus hulladékait. A körte helyreállítja károsodásokat a bélfalakon, amelyeket az övsömör vírus okozott. Az övsömör vírus tejből, sajtból, vajból és tojásból táplálkozik, majd kiválaszt egy mérgező, toxikus hulladékot, amely idővel lebontja a bélnyálkahártyát.
 
ARTICSÓKA: Segít megtisztítani a májat a vírusok, például az övsömör vírus által termelt neurotoxinoktól és dermatoxinoktól. Az articsókalevelek ehető része (ezek technikailag levelek) tartalmaz alkaloidvegyületeket, amelyek üzeneteket küldenek az immunrendszer bizonyos részeire, hogy megvédjenek a betolakodóktól, például az övsömör vírustól.
 
BANÁN: Erős vírusellenes étel, hihetetlen gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, mivel képes csökkenteni a vírusterhelést. Aminosavakat és megfelelő káliumot biztosít a neurotranszmitterek újjáépítéséhez, miután az övsömör neurotoxinjai kiégették őket. A banán titkos fegyver a vastagbélgyulladás visszafordításában, amelyet az övsömör vírus okoz – ez az igazság amely még nem ismert az orvosi kutatások és a tudomány számára.
 
ÉDESBURGONYA: Segít megtisztítani és méregteleníteni a májat az övsömör vírus mérgező melléktermékétől, amelyek felhalmozódnak az évek során felszívódik, és a máj stagnál és lassúvá válik. Segít az idegek táplálásában is, amelyeket az övsömör vírus nagymértékben befolyásol, mivel az övsömör vírus neurotoxinjai erősen gyulladáskeltők az idegek számára.
 
SPENÓT: Lúgos környezetet teremt a szervezetben, és nagymértékben felszívódó mikrotápanyagokat biztosít az idegrendszer számára, ami kritikus fontosságú, mert az EBV az idegrendszert célozza meg, amikor a negyedik szakaszba ér (olvasd el az EBV-t az Egészséges Pajzsmirigy könyvben). A spenót megköti és eltávolítja a zselészerű EBV-hulladékot a májból, ami hozzájárulhat a rejtélyes súlygyarapodáshoz, a rejtélyes szívremegéshez és így tovább. A spenótot legjobb nyersen fogyasztani, hogy hozzájuss igazi előnyeihez.
 
ZÖLD SPÁRGA: Külső részében és hegyeiben fitokemikáliák vannak, amelyek visszaszorítják az övsömört, és megakadályozzák a szaporodását. A spárga hihetetlenül lúgosító is, vagyis segít mindenkinek, aki elsavasodott olyan bajkeverőkkel, mint az övsömör vírus és melléktermékei. Segít, hogy visszatérj egészséges állapotodba. A spárga vér-, nyirok- és májtisztító tulajdonságokkal rendelkezik, így ideális táplálék a vírusos melléktermékek iszapjának kivezetésében.
 
SALÁTÁK (leveles és mélyzöld vagy piros fajták): Vírusellenesek. Segítenek kitisztítani az övsömör vírust a májból és a nyirokrendszerből, és lúgosítják a testet. A saláta, például a római saláta, nyugtató vegyületeket tartalmaz, amelyek ellazítják az idegeket és megnyugtatják a testet, ami hasznos bárki számára, akinek vírusos tünete van vagy olyan állapota van, hogy gyulladtak az idegei.
 
ZÖLDBAB: Gyulladáscsökkentő klorofill-alapú vegyületeket tartalmaz, amelyek jótékony hatással vannak az övsömör okozta tünetekre vagy állapotokra.

Táplálékkiegészítők Övsömör Vírus Esetén

* ALA (alfa-liponsav): antioxidáns, mely helyreállítja és megerősíti az idegrendszernek azt a területét, ahol az övsömörvírus sérüléseket okozott.

* Magnézium-glicinát (Vimergy vagy AW NEMS): gyulladáscsökkentő hatású és nyugtatja az idegeket, ezáltal megakadályozza a duzzadást és a görcsöket. Támogatja a sérült idegek közelében lévő izmokat.
* MSM (Vimergy vagy AW NEMS): visszaállítja a gyulladástól elmerevedett idegek egészséges rugalmasságát és hajlékonyságát.
* B12-vitamin (metil-kobalamin + adenozil-kobalamin) (Vimergy vagy AW NEMS): helyreállítja és megerősíti az idegrendszernek azon területeit, ahol az övsömörvírus sérüléseket okozott.
* EPA & DHA : helyreállítja és erősíti az idegrendszernek azon területeit, ahol a vírus sérüléseket okozott. Figyelj oda rá, hogy növényi (pl. lenolaj), ne halalapú készítményt vásárolj!
* Lobelia: vírusölő hatású.
* Őszi margitvirág/Feverfew: csillapítja az idegrendszer gyulladását.
* Kaliforniai mák/California Poppy: gyulladáscsökkentő hatású és nyugtatja az idegeket, ezáltal megakadályozva a duzzadást és a görcsöket.
* Édesgyökér/Licorice (Vimergy): hatásosan gátolja a vírussejtek mozgását és szaporodását.
* Cink-szulfát (Vimergy vagy AW NEMS): csökkenti az övsömörvírus neurotoxinja által előidézett gyulladásos reakciót.
* L-lizin (Vimergy vagy AW NEMS): gátolja a vírussejtek mozgását és szaporodását.
* Szelén: helyreállítja a bőr közelében húzódó, sérült idegeket.
* Csalánlevél: enyhíti az övsömörkiütések által okozott fájdalmat és gyulladást.

Anthony William- Gyógyító Médium
Édesvíz Kiadó 2016.

Scroll to Top